Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu na rynku wtórnym?
Wilgoć w starym domu

Jak ocieplić dom?

ocieplenie-poddasza-pianka-2Jak kluczowe jest odpowiednie ocieplenie domu? Jeśli zestawimy budowlę bez ocieplenia do pojazdu wyglądałoby to tak, że prowadząc samochód marnotrawilibyśmy moc napędu wcale jej nie eksploatując. Podsumowując: spalanie benzyny lub oleju napędowego tkwiłoby ciągle na jednakowym poziomie, jednakże nie wprowadzałoby to niczego do prędkości poruszania się auta. W jaki sposób zatem nie tracić środków na nieocieplonym budynku mieszkalnym?

W wypadku pozbawionego ocieplenia domu, sytuacja jest pokrewna, jednak skutki braku odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej potrafią być duże. Warstwa izolacyjna domu mieszkalnego jest nie tylko gwarantem przyjemnej temperatury które zostanie wewnątrz ale również źródłem znacznych oszczędności.

Brak ocieplenia powierzchni albo także nienależyte zrealizowanie termoizolacji będzie źródłem straty temperatury w granicach od dwudziestu do trzydziestu pięciu %. Toteż zużytkowane i spalone paliwo, czy byłby to węgiel czy też gaz, w ponad jednej trzeciej może być zużyte bez pożytku. A więc porównywalny zakres nakładów jest bez skrupułów tracony.

Utworzenie izolacji termicznej ścian to wymierne rezultaty. Średnie wydatki powiązane z ogrzewaniem budynku mają możliwość zmniejszyć się o 5 do dziesięciu procent. Warto jednak pamiętać, iż ma na to wpływ niezwykle dużo czynników od ścian przez wariant surowca z jakiego zbudowano fundamenty.

W celu poprawnego przygotowania powłoki termicznej budynku mieszkalnego niezastąpione uchronienie się uchybień, które mogą prowadzić do powstawania mostków cieplnych. Szczeliny między sferami czy też płytami termoizolacji stanowią źródło pokaźnych strat energii cieplnej oraz nakładów finansowych poniesionych na nieprawidłowo sporządzoną izolację termiczną.

Perfekcyjnym rozwiązaniem, jakie umożliwia zapobiegać robieniu się nieszczelności czy tez krzywizn w izolacji jest pokrycie powierzchni pianką. Pianka PUR daje stu procentową deklarację izolacji. Ocieplanie tym materiałem jest nie tylko nadzwyczaj proste, ale także korzystne dla zdrowia ponieważ wypuszcza ona wilgoć, która nie skrapla się wewnątrz domu.