Modne torebki do pracy
Jak ocieplić dom?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze domu na rynku wtórnym?

Nie Każdy z nas ma możliwości ażeby podjąć się budowy domu. Wybranie rynku wtórnego jest niewątpliwie szybszą oraz co ważne mniej kosztowną metodą. Gdy decydujemy się na wykup od poprzedniego właściciela musimy oczywiście dokładnie przyjrzeć się budynkowi.

Często  poświęcamy wszystkie oszczędności życia lub zadłużamy się by sobie pozwolić sobie na własny domek z kawałkiem ogrodu. Mieszkając całe życie w osiedlu bloków marzymy wręcz o kawałku trawnika w którym ustawić możemy grille, pergole, lub też domki narzędziowe. Nie można jednakże zachwycać się ogrodem, lecz zwrócić baczną uwagę na budynek.

Montaż powierzchni dachu jest pierwszą z większych inwestycji w czasie budowy. Głównie gdy bardzo chcemy żeby dach był dobrej jakości. Przed dobiciem targu uważnie obejrzyjmy dach od wewnętrznej strony domu by sprawdzić, czy nie są widoczne przecieki. Korzystnie sprawdzić budowlę w ciągu opadów. Kiedy jednak nie jest to wykonalne oświetlmy latarką punkty styku dachu ze ścianami oraz znajdźmy czy z całą pewnością nie ma pamiątek po wejściu wilgoci. Sprawdźmy też stan rynien.

Przeginający się pułap czy sterczące elementy powinny w jednej chwili skupić uwagę u nabywcy. W sytuacji gdy sprzedający zapewnia, iż od wieku już w ten sposób się dzieje i nic się nie wydarzało do tej pory, nie daje to gwarancji. iż przez najbliższe dziesięć jeszcze taki stan się utrzyma. Najzwyklejszym środkiem przekonania się o kondycji stopu mogą być skoki. Nawet w przypadku gdy sufit naprawdę przetrwa oraz nic nieodpowiedniego się nie przydarzy, naginanie może powodować pękanie stropów na najniższych poziomach.

Przez drzwi i okna tracimy najwięcej ciepła. Powinno się stwierdzić czy otwory okienne są odpowiednio wykonane abyśmy nie tracili pieniędzy w okresie jesienno-zimowym. Okna nie mogą być również nadmiernie hermetyczne, ponieważ nadmierna hermetyczność domu może doprowadzać nawet do zatrzymywania wilgoci i rozwoju grzybów pomieszczeń. Drzwi wejściowe powinny być natomiast niezmiernie hermetyczne. Kiedy jednakże dom jest odpowiedni a stolarka wymaga wymiany, warto wynegocjować korzystniejszą cenę i okna, czy drzwi zamienić już na własny koszt.