Na czym polegają zadania biura inżynierskiego?
Żyrandol do kuchni – jaki wybrać?

O czym śnią studenci prawa?

Każdy człowiek podejmujący studia prawnicze będzie mógł na przyszłość wybierać spośród wielu możliwości – dostępna jest praca chociażby w różnych urzędach bądź na uczelniach. Zdecydowana większość zamierza jednak przetestować swoje możliwości na aplikacji. Ostateczny wybór to kwestia indywidualna, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka oraz radcowska, chociaż istnieje przekonanie, że to ta pierwsza jest na celowniku większości studentów.

Własna kancelaria adwokacka : idealna wizja przyszłości

Prawie zawsze, gdy spytamy przyszłego prawnika, co jest jego głównym planem, bez wahania przyzna: „własna kancelaria adwokacka”. Adwokat to oczywiście jeden z najbardziej atrakcyjnych zawodów, jednakże warto zastanowić się nad jedną kwestią: czy naprawdę się na tym dorobimy? Naprawdę dużo zależy od kierunku, specjalizacji, na który
postawisz. Wpisz w Google rozwody Kraków,
czy Wrocław, Szczecin i popatrz jak duża będzie konkurencja. Może coś innego. Otoczenie prawnicze może przyznać, że posiadanie własnej kancelarii nie w każdym przypadku okaże się tak korzystne jak niektórzy są skłonni przypuszczać.

Prawo: zbyt popularny kierunek studiów?

Nie pozostanie niezauważona bez wątpienia rosnąca w siłę liczba studentów na tym kierunku jak i ilość aplikantów. Uczelnie przyjmują wysoką jak nigdy liczbę ludzi, do egzaminów aplikacyjnych zaczyna przystępować coraz więcej przyszłych adwokatów. Wymusi to w dalszej perspektywie obniżenie kosztu nabycia usług prawniczych (walka o klientów). Nawet chwili obecnej nieliczne kancelarie zostały zmuszone do walki o przetrwanie. Co dokładnie przyniesie najbliższa przyszłość oraz czy niewielka kancelaria w dalszym ciągu pozostanie równie prestiżowa, czy może już nie, ponieważ do interesu trzeba będzie dokładać własne środki finansowe?