preparaty-apc
Czym są preparaty APC?
velux
Okna dachowe – czy warto się na nie zdecydować?

Nowoczesne alternatywy dla kominka

biokominek wiszący

Kominek w domu zazwyczaj kojarzony jest z ciepłem ogniska domowego. Przeważnie znajduje się w miejscu, w którym w chłodniejsze wieczory lub zimowe popołudnia spotykają się domownicy. Ponadto kominek stwarza niepowtarzalny klimat, swojską atmosferę oraz mile odczuwalne ciepło. Jednak nie każdy może sobie na taką przyjemność pozwolić. Jakie są alternatywy dla tradycyjnego kominka?

Biokominek wiszący — dlaczego warto go mieć?

Biokominek wiszący to urządzenie zasilane przy pomocy specjalnego biopaliwa — podczas spalania nie wydziela ono zapachów, jedynie emituje nieznaczne ilości dwutlenku węgla i pary wodnej. Wszystko to sprawia, że można go zamontować zarówno w domu, jak i o w mieszkaniu. Gdy biopaliwo zostaje wypalone, nie zostanę żaden popiół, a czyszczenie jest o wiele prostsze niż w przypadku tradycyjnego kominka. Co więcej, paliwo do tego rodzaju kominka jest dostępne zarówno w formie żelowej, jak i płynnej.

Biokominek wiszący posiada jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie pozwala na zamontowanie go również w mieszkaniu w bloku, co związane jest z brakiem konieczności podłączenia do komina. Taka cecha sprawia, że biokominek wiszący może być ustawiony praktycznie w każdym miejscu. Choć urządzenie to wydziela ciepło, to dla wielu ważniejsza jest jego funkcja dekoracyjna.

Panele kominkowe i kominki elektryczne — co warto o nich wiedzieć?

Kominki elektryczne potocznie nazywane są atrapami kominków. Takie urządzenie można zamontować w każdym pomieszczeniu oraz przenieść w dowolne miejsce. Jego działanie polega na tym, iż promie je wydzielane są dzięki rozbijaniu wiązek pady lub światła. To dzięki tym zjawiskom można zauważyć imitacje płomieni. Kominki elektryczne wyposażone są w funkcję sterowania pilotem takich parametrów, jak: szybkość i wysokość migotania płomienia oraz jego jasność.

Jeśli chodzi o panele kominkowe, to są one niezwykle dekoracyjnym elementem każdego wnętrza. Głównym celem ich powstania było dostarczenie klimatu, jaki daje kominek wnętrzom, w których nie jest możliwy jego montaż. Panel ustawia się blisko ściany. Jego ogromną zaletą jest to, że można szybko go schować lub przenieść w inne miejsce. Przed zakupem takiego panelu kominkowego należy dokładnie je przemyśleć jego formę i rozmiar.

W związku z tym, że panel jest trójwymiarowy, pozwala. A udekorowanie go w dowolny sposób, np. Na ustawienie na jego szczycie bibelotów przywiezionych z wakacji czy ramek z rodzinnymi zdjęciami. Wiele osoby postanawia w jego wnętrzu umieścić lustro, które zapewnią ciekawe efekty wizualne po położeniu sztucznych świec.