Bezpłatna pomoc prawna – co zostało ze znanego programu w 2021 roku
biokominek wiszący
Nowoczesne alternatywy dla kominka

Czym są preparaty APC?

preparaty-apc

Preparat APC zaliczany jest do grupy środków czyszczących, które można wykorzystać do każdego rodzaju powierzchni. Z tego względu znalazły szczególnie zamiłowanie wśród użytkowników pojazdów. Produkty łączą w sobie dobrą jakość oraz wydajność.

Kiedy warto stosować preparat APC?

Skrót APC pochodzi z języka angielskiego i oznacza All Purpose Cleaner. Mowa o grupie produktów, które można wykorzystywać do wszystkich powierzchni. Z tego względu środków używa się zarówno do dbania o higienę w domowym zaciszu, jak i w trakcie czyszczenia pojazdów. Dzisiaj skupimy się na drugiej grupie.

Preparat APC używany jest w branży motoryzacyjnej i sprawdza się do usuwania kurzu zarówno z części plastikowych, jak i deski rozdzielczej. Bez trudu wyczyści nawiewniki powietrza, które są szczególnie podatne na gromadzenie zanieczyszczeń. Środki sprawdzą się do wyczyszczenia uchwytów przeznaczonych na napoje. Nie każdy użytkownik wie, że doskonale nadają się do wymycia gumowych dywaników (warto je najpierw odkurzyć). Sprawdzają się do każdego elementu we wnętrzu samochodu, które został wykonany z plastiku albo gumy. Preparat APC świetnie poradzi sobie z kurzem, bakteriami oraz brudem.

To jednak cały czas nie wszystko. Produkty posłużą do wyczyszczenia tapicerki wykonanej z materiału albo skóry. W tym przypadku bardzo duże znaczenie odgrywa precyzja i właściwe wykonanie. Nie stosuj zbyt dużej ilości produktu, gdyż wniknie on w głąb materiały i przyczyni się do pogorszenia estetyki. Kiedy przy jego pomocy czyszczone zostają podsufitki, trzeba szczególnie uważać, gdyż delikatne tworzywo może się szybko odkleić.

Dodatkowe zastosowanie APC oraz proporcje

Preparat APC może zostać wykorzystany w trakcie pozbywania się zanieczyszczeń znajdujących się pod maską pojazdu. Jeżeli stężenie produktu jest wysokie (w trakcie używania rozcieńcza się go z wodą) możesz pozbyć się nawet plam z oleju oraz smaru.

Powyżej wspomniano już nieco o właściwych proporcjach, gdyż odgrywają one niezwykle ważną rolę. Muszą być podane przez producenta i należy o nich pamiętać w trakcie użytkowania. Dla przykładu, kiedy mamy do czynienia z delikatnymi zabrudzeniami, najlepiej sprawdzi się proporcja 1:10, a tapicerkę i podsufitki wyczyścisz proporcją 1:30. Kiedy próbujesz pozbyć się silnych zabrudzeń rozrób mieszankę 1:5, a w trakcie mycia silnika najlepiej sprawdzi się 1:3 (stosunek środka do wody). Preparat APC przynosi bardzo dobre rezultaty, najważniejsze to przestrzegać właściwych proporcji, a w trakcie czyszczenia korzystać z delikatnej gąbeczki albo szmatki wykonanej z mikrofibry.