Spódnice tiulowe – czy warto mieć je w szafie?
Kiedy pożegnanie nie kończy się na pogrzebie

Turystyka w Niemczech – odkryj uroki sąsiedniego kraju

Podróże do Niemiec kojarzą się najczęściej z zarobkowaniem. Jednak u naszych Zachodnich sąsiadów mamy także sporo niebywałych atrakcji turystycznych. Obecnie odkrywamy je właściwie po raz pierwszy i choć wielu z nas zdarzało się bywać  w tych miejscach, przyznajmy, że Niemcy nie kojarzą się nam raczej z turystyczną destynacją. Niesłusznie! Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wyprawę do Niemiec, która długo pozostanie w naszej pamięci.

Kredyt w Niemczech można przeznaczyć także na turystykę

Wprawdzie Niemcy uchodzą za drogi kraj, ale wielu miłośników zwiedzania z Polski przyjęło ciekawą strategię. Najpierw praca na kilka tygodni, potem zwiedzanie. niektórzy nawet starają się o kredyt w Niemczech i wykorzystują te środki na zwiedzanie oraz szlifowanie języka. Następny pobyt w terminowej pracy służy spłaceniu zadłużenia i… znów szlifowaniu języka. Ta nowoczesna turystyka jest możliwa, ponieważ pożyczki są szeroko dostępne dla każdego, kto zakłada w tym kraju rachunek bankowy. Gotowi? Zaczynamy!

Berlińskie muzea w zasięgu

Nie tylko Wyspa Muzeów – w Berlinie znajduje się ponad 40 muzeów, wśród których trudno znaleźć choć jedno, które nie wywołujące ogromu zainteresowania wśród zwiedzających. Poza najbardziej znanymi i największymi Bode Museum czy Muzeum Pergamonu znajdziemy tutaj prawdziwe perełki takie jak Muzeum Techniki czy Musikinstrumentenmuseum. Dzięki nim weekendowy wypad do Berlina może okazać się naprawdę atrakcyjny.

Wszystkie kanały Spreewaldu

90 km na południe od stolicy Niemiec znajduje się Spreewald, lesisty region położone w osi rzeki Szprewy i licznych kanałów, które się tutaj atrakcyjnie rozgałęziają. Wystarczy odwiedzić wioskę Lubenau, żeby przekonać się, co nazywamy niemiecką Wenecją. Region to prawdziwa gmatwanina kanałów – kursują tam nawet specjalne statki pod kilkoma względami przypominające weneckie gondole.

Neuwachstein

Gdyby nie odważne pomysły bawarskiego króla Ludwika II Wittelsbacha świat byłby uboższy o jedną znaną budowlę – zamek Neuwachstein. Został on postawiony nie po to, by król mógł stąd rządzić, ale z odległości podziwiać położone na skale mury i wieże. Dzisiaj możemy choć przez jeden dzień podzielać pasję króla, który przy okazji był mecenasem Ryszarda Wagnera. Można tu nawet nocować, ale żaden kredyt w Niemczech raczej nie pozwoliłby przeciętnemu turyście opłacić choćby jednego dnia pobytu.

Bajkowe miasteczko

Ta kategoria jest szczególnie mocno reprezentowana przez niemieckie atrakcje turystyczne. Właściwie każdy land posiada niewielką miejscowość o świetnie zachowanej architekturze w dawnym lub regionalnym stylu (co zazwyczaj na jedno wychodzi). Do dziś take miejscowości jak Bamberg, Schlitz, Halberstadt czy Rothenburg robią niesamowite wrażenie na zwiedzających.

Katedra w Akwizgranie

Stolica Karola Wielkiego do dziś imponuje rozmachem. Każdy, kto zobaczy największą romańską budowlę na świecie musi przyznać, że ten władca był skazany na wielkość. Jednak bardziej niż o potędze władzy katedra w Akwizgranie mówi o odrodzeniu Kultury Europejskiej po wiekach barbarzyństwa. Spacer po rozległym kompleksie znakomicie zachowanego dzieła architektury będzie wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju.