Jak wybrać przyczepę kempingową na wakacje?
Zaplanuj eko wakacje w przyczepie

Kominki to najlepsze ogrzewanie

Kominek wolnostojący

Typowy kominek wyposażony w płaszcz wodny, to jedno z wyraźnie ekologicznych źródeł pozyskania ciepła w naszych czasach. Należy rozumieć jak efektywnie z niego korzystać aby spożytkować jego ponad przeciętny potencjał bez niepotrzebnych strat.

Podstawowym paliwem zwykle jest drzewo kominkowe trzeba zadbać by było sezonowane. Producenci rekomendują sezonowanie minimum dwa lata notabene korzystając z kominka sami ustalicie, iż sezonowane drzewo pali się dużo lepiej. Gdy rozpoczynasz palenie w kominku to znakomicie sprawdza się nam technologia rozpalania od góry. Można także podpalać standardową techniką a mianowicie na zasadzie podsycania minimalnego ogniska w kominku plus uzupełnianie co jakiś czas zwykle jest to technika bardziej pracochłonna.
Oprócz użytkowania kominka wypada pamiętać o konserwacji. Czasami powinniśmy wyszorować przednią szybę z wykorzystaniem fachowych specyfików. Taki preparat zdobędziemy w marketach za parę złotych. Wystarczy nawilżyć nim szybę odczekać minutę i wyczyścić szybę zwykłą szmatką. Przypominając o sprzątaniu powinniśmy także systematycznie opróżniać kominek z nadmiaru popiołu. Prace te zoptymalizują nam zestawy kominkowe.

Nowym pomysłem na generowanie ekologicznego ciepła w naszym domku jest np. biokominek. Współczesna i innowacyjna technologia, która w mojej ocenie jest praktyczna a także efektowna. Biokominki maja oryginalną formę, a zasilane są jak sama nazwa wskazuje biopaliwem. Wielkość jest zazwyczaj kompaktowa dodatkowo kominek wolnostojący można przenosić w jakiekolwiek miejsce stwarzając niepowtarzalny koloryt.