Jak zorganizować spotkanie integracyjne dla pracowników?
Wieczór ze znajomymi – jak go zaplanować

Jak poradzić sobie z własnymi ograniczeniami?

Czy wiesz, że zdarzają się takie okoliczności, w których Twoja głowa po prostu odmawia posłuszeństwa? Ciało jasno daje nam do zrozumienia, że mocno czegoś chce, że będzie w stanie to zrobić, że sprosta, jakkolwiek umysł pozostaje zamknięty na kolejne wyzwania i mamy pomysł, jak temu przeciwdziałać. Wtedy z pomocą przychodzi trener mentalny.

Trener mentalny – kto to taki?

Coraz częściej zdarza się, że będziemy potrzebować nadplanowej motywacji, aby dać radę codziennym wyzwaniom. Nie wierzymy w swoje zdolności lub gubimy gdzieś gotowość do zdecydowanego działania. Nawet gdy pierwotnie mamy ochotę podjąć walkę, nadchodzi w końcu moment, w którym nasz zapał słabnie. Normą jest że w pewnym momencie czujemy, że się wypalamy. Skuteczny może się wówczas okazać życzliwy kopniak od człowieka znającego się na motywacji – na tym polega właśnie działalność trenera mentalnego.

Wśród klientów tego typu ekspertów licznie występują zwłaszcza sportowcy. Tymczasem staje on też na drodze jednostek, które chcą poprawić swoje życie codzienne. Chcą lepiej się prezentować i za wszelką cenę o to walczą, jednak każde, choćby najdrobniejsze niepowodzenie sprawia, że zaczynają od zera. Trener mentalny posiada wiele sposobów na to, by tak łatwo się nie zniechęcać.

W jaki sposób tak naprawdę ma to zadziałać?

Taka praca z pewnością nie jest zbyt prosta. Będzie wymagać wielkiej samokontroli, a także wiedzy psychologicznej. Nie jest to bez dwóch zdań praca dla osób, które nie wierzą we własne możliwości. Muszą koniecznie posiadać w sobie olbrzymią pewność – przekonanie odnośnie własnej osoby. A dodatkowo także muszą kochać rozmowę z ludźmi o odmiennych doświadczeniach.

Być może nie potrafisz sobie wyobrazić, jak potężna moc tkwi w Twoim umyśle. Jeżeli wytłumaczysz sobie, że czegoś nie umiesz, stanie się to prawdą – nawet jeśli posiadasz wspaniałe predyspozycje do realizacji swego ambitnego celu. Wystarczy jeden moment słabości. Lecz jeżeli tylko nasycisz swój umysł pozytywną energią i przestawisz myśli na dobry tor stosując trening mentalny, już w ciągu kilku chwil znów będziesz gotowy do podjęcia nowego wyzwania.