Podnosimy
Sprzęgła i sprzęgiełka

I ogień niestraszny

Znaleźć materiał doskonały. Taki, który dopasowałby się do warunków zastosowania. Materiał myślący i prawie żywy. Na razie to tylko pomysł, marzenie, ale kto wie, może za niedługi czas ktoś pomyśli o materiale jak perpetuum mobile.

Niezniszczalnym, samoreplikujacym i ogniotrwałym. Ogniochron byłby szczególnie w cenie. Tworzywo wytrzymujące na dokładkę kilkanaście tysięcy stopni z pozostałymi parametrami stałoby się hitem wszystkich sezonów do końca świata. Pomarzyć dobra rzecz. W tej chwili mamy do dyspozycji na przykład OSB stop fire, które parametrami nie ustępują najlepszym. Wziąwszy pod uwagę tworzywo podstawowe, daje użytkownikowi więcej, dużo więcej ponad przeciętną. Jest kilka sposobów na zapewnienie niepalności.

Wiele materiałów w oryginale podtrzymujących palenie po zastosowaniu impregnatów stają się ognioodporne i często stosuje się je jako zabezpieczenia przeciwpożarowe. Można zmieniać właściwości fizyczne i chemiczne. Mieszać materiały w chaotyczny sposób lub komponować z nich kompozyty. Możliwości jest mnóstwo. Nowe technologie i badania popychają sprawę ciągle do przodu. Płyty z wiórów, a jednak służą protekcji przeciwpożarowej najlepiej jak to możliwe.