Sprzęgła i sprzęgiełka
Jak wybrać przyczepę kempingową na wakacje?

Aparaty CPAP pomocne w nocy

Znany w medycynie skrót CPAP znaczy nieustanne dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Nowoczesne urządzenia CPAP stosowane są do kompleksowego leczenia bezdechu sennego. Były i będą również używane w niewydolności oddechowej. Terapia metodą CPAP jest obecnie najkorzystniejszą metodą leczenia schorzenia OBS.

Urządzenie to zbudowany jest z pompy i maski, którą trzeba założyć na naszą twarz ewentualnie jednocześnie na nasze usta oraz nos. Narzędzie wytwarza stałe nadciśnienie, jakie zatrzymuje normalne drogi oddechowe. Pompowane poprzez system powietrze zwalnia nas od przypadłości jakę jest bezdech senny Leczenie chłodnym powietrzem dostarczanym do dróg oddechowych może u niewielkiej liczby chorych powodować efekty uboczne,, które warto ograniczyć, stawiając na sprzęt CPAP wyposażony w nawilżacz i ogrzewacz powietrza. Na rynku występują także pompy w standardzie autoCPAP, które są bardziej rozwinięte technologicznie. Ich funkcjonowanie polega zarządzaniu ciśnieniem w zależności od do stanu zakłóceń oddechu w okresie odpoczynku.

Nowoczesne urządzenia CPAP w części są zaopatrzone w w sloty dla pamięcie zewnętrznej oraz dysk wewnętrzny. Aparatura przetrzymuje parametry na temat przeprowadzanej terapii. Sprzęt nadzoruje proces wdychania i wydychania w trakcie snu a dodatkowo nagrywa w pamięci wiedzę o bezdechach i chrapaniu. Jest to naprawdę wygodne, ponieważ dzięki niej można na bieżąco poprawiać ustawienia pompy.

Rehabilitacja METODĄ CPAP, zrealizowana za pomocą specjalnego aparatu przynosi mierzalne korzyści. Zwiększa klasę snu dodatkowo odchodzi problem z notorycznym chrapaniem i nieprzewidzianych wybudzeń. Wzmacnia się też sprawność naszego organizmu w czasie dnia poprzez właściwe dotlenienie.