Zbliża się lato…
Jak zaplanować wymarzoną podróż do Francji? Jest na to sposób!

5 cennych właściwości, za które i Ty pokochasz olej z czarnuszki

Już w starożytności stosowano słynną czarnuszkę na różnego rodzaju problemy z systemem pokarmowym – doskonale radziła sobie również z przeziębieniami i stanami zapalnymi. Czego jeszcze o niej nie wiemy i jak stosowana jest w dzisiejszych czasach?

Decydując się na czarnuszkę, możemy zacząć spożywać ją w 2 różnych postaciach – oleju tłoczonego na zimno bądź ziaren. Zdecydowanie warto postawić właśnie na olej z czarnuszki Właściwości tego specyfiku naprawdę trudno wymienić – jest ich po prostu zbyt wiele. Szeroko wykorzystywana w kuchni przyprawa znana jest nam także ze swoich cennych właściwości leczniczych.

1. Olejki eteryczne – to wyjątkowo cenne składniki znajdujące się w ziarnach czarnuszki, dzięki którym intensywnie pachnie, a przede wszystkim doskonale radzi sobie z niejedną dolegliwością.

2. Układ pokarmowy – chcąc chronić błonę śluzową żołądka, regularnie spożywaj olej z czarnuszki. Zawarte w nim składniki mają zbawienny wpływ na cały układ pokarmowy.

3. Skóra i włosy – czarnuszka jest często polecana na problemy skórne (takie jak np. stany zapalne, trądzik młodzieńczy, grzybicę czy łuszczycę). W celu pozbycia się niechcianych objawów, należy nacierać skórę kosmetykiem wykonanym na bazie czarnych ziarenek. Olej z czarnuszki na twarz – zdecydowanie polecane!

4. Wysokie ciśnienie – olej z czarnuszki spowalnia wzrost homocysteiny, wiodący nieuchronnie do zmian miażdżycowych. Dobrze wpływa na funkcjonowanie układu naczyniowo-sercowego, skutecznie obniżając ciśnienie krwi.

5. Wirusy, grzyby, bakterie – czarnuszka doskonale radzi sobie z ich występowaniem, na co wpływa przede wszystkim tymochinon. Wiele osób twierdzi, że to właśnie dzięki jego obecności ziarenka mają tak skutecznie działanie.

Kiedy postanowisz wypróbować w końcu olej z czarnuszki opinie lekarzy, obecne np. w specjalistycznych artykułach, szybko pomogą Ci dowiedzieć się wszystkiego, o co chciałbyś ich zapytać. Ludzie stosują go zarówno zewnętrznie, jak i doustnie, jako lek i przyprawę w jednym. Na pewno warto wypróbować olej z czarnuszki Zastosowanie ma bardzo szerokie, dlatego nawet jedna butelka oleju może posłużyć nam w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach.