płyn do prania dywanów
Jak prać dywan? Kilka bezcennych porad
Przestrzeń publiczna: co to jest i jakie reguły w niej obowiązują

Zaczynamy ćwiczyć – jaki sprzęt do ćwiczeń kupić na dobry początek?

sprzet-do-cwiczen-w-domu

Rozpoczęcie aktywności fizycznej to ważny krok w drodze po Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Aby Twój zapał nie opadł zbyt szybko, podpowiadamy jaki sprzęt do ćwiczeń dla początkujących będzie najlepszy, szczególnie jeżeli zamierzasz ćwiczyć w domu i nie możesz przebierać w klubowym arsenale.

Uniwersalny sprzęt do ćwiczeń

W zestawie treningowym musi się znaleźć kilka podstawowych elementów, które zdecydowanie ułatwią wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, niezależnie od jej typu. Po pierwsze warto zainwestować w dobrą zwijaną, bądź składaną matę. Mata do ćwiczeń powinna być odpowiednio gruba, wytrzymała, z powierzchnią antypoślizgową i łatwa w czyszczeniu. Do tego przyda się drążek i choć w pierwszej chwili może Ci się wydawać, że służy głównie do ćwiczeń mięśni pleców, to nie jest to prawda. Drugą grupą mięśni, która da się na nim świetnie wyćwiczyć są mięśnie brzucha. Dodatkowo drążek jest świetnym miejscem do zaczepiania wszelkiego rodzaju gum, czy taśm typu TRX. Oczywiście da się to obejść, korzystając np. z ramy okiennej, czy futryny, ale po pierwsze ona sama może ulec zniszczeniu, czy nawet wyrwaniu, a po drugie przytrzaskiwanie gumy, czy pasa również spowoduje ich szybsze zużycie.

Wykorzystaj sprzęt do ćwiczeń, który masz w domu

Wyposażając swój prywatny kącik fitness warto rozejrzeć się wokół i pomyśleć, jak można wykorzystać otoczenie i drobne przedmioty, które się w nim znajdują. Dzięki temu po pierwsze nie musimy zajmować miejsca kolejnym przyrządem, a po drugiej oszczędzamy pieniądze i nie musimy kupować wszystkiego na raz. Pamiętaj, że wraz z rozwojem pasji sportowej możesz poszerzać swój fitness owy asortyment i wręcz jest to wskazane, bo na pewno wpłynie na Twoje poczucie profesjonalizmu takiego treningu i podniesie motywację, ale nie musisz wszystkiego kupować od razu. Step możesz zastąpić schodami, skrzynię krzesłem, a małe hantle butelkami wody. W Internecie znajdziesz pełno filmów instruktarzowych z wykorzystaniem tego co jest w każdym domu.

Zaawansowany sprzęt do ćwiczeń – czy on istnieje?

Otóż nie. Sprzęt, który zakupisz na początku swojej drogi fitnessowej zostanie z Tobą na długie lata, chyba, że się zwyczajnie zniszczy lub zużyje. Nie oddzielnego działu ze sprzętem dla zawodowców, którego ktoś na początku swoje drogi nie mógłby użyć. Wraz z rozwojem Twojej sprawności po prostu zaczniesz wykorzystywać posiadany sprzęt w inny, zapewne bardziej wymagający sposób.