Czy ekonomiczna jazda z silnikiem Subaru Boxer diesel jest możliwa?
Najlepsze zasłony do salonu z szarymi ścianami

Niezbędne akcesoria kempingowe w podróżny

Wybierając się na kemping warto zaplanować jak długo chcemy pozostać w jednym miejscu, czy może będziemy się przemieszczać kamperem czy przyczepką kempingową. Ważne jest zadbanie o niezbędne akcesoria kempingowe, które umilą nam wyjazd, ale jednoczenie nie będziemy musieli zabierać wielu rzeczy, których i tak nie wykorzystamy.

Akcesoria kempingowe – podstawowe elementy.

Niezależnie od tego, czy w podróż wybierasz się kamperem czy przyczepką kempingową, przyda się markiza kempingowa, która idealnie osłoni Cię przed słońcem. Najczęściej wykorzystywane są markizy dachowe, cechują się one łatwością i szybkością w rozstawianiu. Warto wyposażyć się również w klimatyzator, który w upalne dni pomorze przetrwać i cieszyć się wyjazdem. Polecane są klimatyzatory dachowe, które można zakupić z wbudowanym oknem, dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy miejsce oraz nie tracimy naturalnego światła.  W podstawowych akcesoriach kempingowych nie można zapomnieć o przenośnej lodówce, dzięki której będzie można zrobić zapasy na długą podróż, niektóre modele przenośnych lodówek utrzymują zamrożony lód nawet do dziesięciu dni. Aby zmniejszyć zajętą przestrzeń, niezbędny jest również składany stół oraz krzesła, które idealnie nadają się na długie wieczory. Na rynku oferowanych jest wiele modeli, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z podstawowych elementów akcesoriów kempingowych jest przenośna toaleta, która sprawdzi się w kamperach, jak również w przyczepkach kempingowych i co ważne nie jest wymagane bezpośrednie podłączenie do wody czy kanalizacji.

Akcesoria kempingowe – co warto zabrać?

Do kampera czy przyczepki kempingowej można dokupić wszystko z wyjątkiem przestrzeni. Natomiast jeśli lubisz wycieczki rowerowe i chcesz zabrać swój sprzęt, nie jest to problemem, warto zaopatrzyć się w bagażnik rowerowy, do kamperów polecane są bagażniki ścienne, natomiast do przeczep kempingowych polecane są bagażniki na dyszel. Fajnym rozwiązaniem są również małe zestawy fotowoltaiczne, które przeznaczone są do zasilania niewielkich odbiorników o napięciu 12V. Ważnym elementem na kempingu jest możliwość kąpieli, jeżeli nie jesteś pewien czy w każdym miejscu jakim planujemy się zatrzymać będzie możliwość skorzystania z prysznica warto zaopatrzyć się w prysznic zewnętrzny, który nagrzewa się od słońca i posłuży również do mycia naczyń oraz innych przedmiotów.

Akcesoria kempingowe – niezbędne drobiazgi.

Przy wyjeździe na kemping warto również pamiętać o różnego rodzaju drobiazgach, które są niezmiernie ważne, do takich rzeczy zaliczyć można: organizerach na rzeczy, na przykład na kubki i inne szklane akcesoria kuchenne, najazdy poziomujące, oświetlenie do markizy, oraz pokrowiec na rowery.