Strój na trening z jakiego materiału?
Jak wyróżnić swoją łazienkę na tle innych?

Jaki typ wypoczynku wybrać?

Urlop nad morzem, w górach, czy wycieczki zagraniczne są dość kosztowne. Kurorty rządzą się swoimi prawami, ceny kwater, żywności i różnych atrakcji z roku na rok są coraz droższe. Coraz więcej ludzi szuka innych sposobów na spędzenie urlopu niż pobyt w znanym, drogim kurorcie przez cały urlop.

Aktywne wakacje – dla kogo?

Znudzeni leżeniem na plaży wczasowicze mogą zmienić typ wypoczynku na bardziej aktywny. Podróżowanie po całym kraju lub za granicą jest osiągalne dla każdego. Wystarczy wszystko dokładnie zaplanować. Rodziny z dziećmi także nie są skazane na bierny wypoczynek, dlatego coraz częściej kupują przyczepy kempingowe, by móc jeździć na wycieczki. Nie tylko rodziny z dziećmi decydują się na przyczepy kempingowe, są one świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi podróżować i spędzać czas aktywnie. Dzięki temu nie trzeba płacić za kwatery, czy hotele, a dodatkowo być bliżej natury. Trzeba pamiętać, że samochodem z przyczepą kempingową można zatrzymywać się w wyznaczonych miejscach. Najlepiej szukać kempingów, gdzie jest dostęp do sanitariatów i prądu. Wakacje na kempingu są odskocznią dla osób, które dotychczas spędzały urlop w luksusowych hotelach. Warto uświadomić sobie, że wakacje objazdowe z przyczepą, zapewnią zupełnie inne wrażenia i atrakcje. Przyczepy kempingowe można odłączyć od samochodu i zostawić na polu kempingowym, wtedy można zwiedzić okoliczne, poruszając się tylko samochodem.

Co zabrać ze sobą?

Trzeba mieć na uwadze to, że nie można zapakować do przyczepy wszystkiego, co przyjdzie do głowy. Auto z pełnym bakiem, załadunkiem i wszystkimi osobami nie może ważyć więcej niż dopuszczalna masa wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Przyczepa musi być wyposażona w podstawowe sprzęty kuchenne oraz w pościel i koce.

Poza tym na wakacjach z przyczepą potrzebny będzie przedłużacz, by podłączyć przyczepę do prądu na polu kempingowym. Zaleca się zabrać: płyn do toalet chemicznych, butlę z gazem, miskę bądź wiaderko, wąż do wody oraz kliny pod koła. Z pewnością przyda się latarka lub lampka LED, szczotka do zamiatania, stopień do przyczepy. Lepiej zabrać także kompresor do kół i śrubokręt. Nie wolno zapomnieć o kole zapasowym i zestawie naprawczym do opony.