Wypadek przy pracy – odszkodowanie i tryb postępowania
Jakie akcesoria dla dziecka do kąpieli?

Jak urządzić małą łazienkę?

Każde, nawet najmniejsze pomieszczenie mieszkalne można tak zaaranżować, aby wyglądało na nieco większe. Wystarczy zastosować kilka trików, a uzyskany efekt może pozytywnie zaskoczyć każdego. Co więc można zrobić, aby mała łazienka zyskała na metrażu?

Światło – to podstawa!

Jeśli chcesz wizualnie poszerzyć łazienkę, to musisz zadbać o dobrej jakości oświetlenie i umiejętne rozmieszczenie go w różnych punktach. Koniecznie muszą się znaleźć punkty świetlne po obu stronach lustra, rozmieszczone na takiej samej wysokości. Jeśli tafla szkła jest długa i wąska, wtedy lepiej, gdy oprawa świetlna znajduje się na górze lustra, jako listwa. Ciekawe wrażenie wizualne stwarzają drobne reflektorki halogenowe umieszczone blisko krawędzi sufitu w dwóch czy jednej linii. Oprócz tego nie można zapomnieć o oświetleniu wnęk, szafek, półeczek wanny, wyeksponowaniu ważniejszych miejsc, np. dekoru. Na główne źródło światła trzeba wybierać lampy płaskie, np. plafony, które nie zajmują dużo miejsca w małym wnętrzu.

Dywaniki łazienkowe

Bez dywaników łazienkowych trudno mówić o komfortowej łazience. Jeśli jest to małe pomieszczenie, to i tak nie można z nich rezygnować, bo wtedy aranżacja łazienki nie będzie pełna i straci się także na komforcie korzystania z niej. Do mniejszego wnętrza najlepiej kupić niewielkie dywaniki łazienkowe w kształcie kwadratu czy koła, bo wtedy płynnie wpiszą się w ogólny wystrój wnętrza. Nie zajmą dużo miejsca, a na pewno ubogacą pod względem wizualnym każdą łazienkę i delikatnie ją ocieplą. Dywaniki łazienkowe powinny być miękkie i trwałe, ponieważ będą narażone na wilgoć i wyższe temperatury. Oczywiście muszą być idealnie dobrane do ogólnego tła wnętrza, aby korespondowały z nim, a nie stwarzały niepotrzebnego dysonansu. Dywaniki łazienkowe muszą być także bardzo trwałe i chłonne, bo będą mieć kontakt z wilgocią.

Co jeszcze?

Przede wszystkim warto kupić mniejsze sprzęty o opływowych kształtach. Szafki mogą mieć przeszklenia, tak samo kabina prysznicowa może być przysłonięta przesuwną taflą szkła, która jest zamykana tylko na czas kąpieli. Podwieszany sedes, półeczki podwieszane pod umywalką np. na ręczniki i ukryte schowki. Oprócz tego warto pokusić się o wstawienie dużego lustra, które będzie optycznie poszerzało przestrzeń.

Możliwości na aranżację małej łazienki jest naprawdę dużo. Wystarczy trochę kreatywności i odpowiednie sprzęty, aby efekt był zadowalający, a przestrzeń optycznie znacznie powiększona.