Informacje o diecie bez glutenu
CPAP – czym są protezy powietrzne w leczeniu bezdechu sennego

Jak najlepiej wykorzystywać właściwości oleju kokosowego?

Powszechnie wiadomo, że nie jest to jedynie  sporadyczna praktyka, a wszyscy ci, którzy zaczęli go używać wcale nie chcą z niego zrezygnować. Jeśli więc jeszcze nie dałaś wiary w moc owocu palmy kokosowej, bezwzględnie kontynuuj czytanie!

Do skutecznego demakijażu – tylko olej kokosowy!

Często nabywanie kosmetyków do demakijażu jest irytujące. Niestety nie wszystkie specyfiki bez problemu radzą sobie ze zmywaniem misternego makijażu i jedynie rozmazują je po całej twarzy. Gdyby jednak skierować wzrok na kompozycję tych z największą renomą – do pozbywania się makijażu wodoodpornego – okazuje się, że ich zasadniczym składnikiem są… oleje. W takim wypadku, dlaczego by nie zakupić lepszego dla kieszeni i pochodzącego z natury tłuszczu z kokosa? Poradzi on sobie z najwyższej jakości makijażem oraz przy okazji wypielęgnuje skórę.

Olej kokosowy na ratunek naszym puklom

Nasze czupryny dopominają się nie tylko dokładnego nawilżenia, jak ciągle obserwuje się w treściach marketingowych, ale także odpowiedniej dawki tłuszczu.

Olej pozyskiwany z kokosa jest jedynym olejem, który potrafi naprawdę skutecznie przejść do głębszych warstw włosa i działać od samego środka. Można aplikować niewielką porcję oleju z kokosa na całej długości włosów, przynajmniej 30 minut przed samym myciem, ewentualnie wykorzystywać go tylko do nawilżenia końcówek. Jeżeli trapisz się, że olej z kokosa może być problemowy do oczyszczenia, będziesz pozytywnie zaskoczona – zadaniu podoła dowolny szampon.

Jak pomóc suchej skórze?

Kto ma na co dzień problemy z wrażliwą i przesuszoną skórą zdaje sobie sprawę, że zdecydowana większość artykułów dostępnych w drogeriach potrafi pomóc jedynie na chwilę. Natłuszczona kosmetykiem skóra jawi się fantastycznie, niestety zaledwie po kilku godzinach jest tak samo przesuszona jak przed nałożeniem kremu…

Jeśli szukasz nawilżenia które trwa, wybierz olej kokosowy – niewielka ilość nałożona na skórę efektywnie ją odżywi i wyrówna jej poziom wilgotności. Nie ma co przesadzać z ilością i zaleca się, aby nie nakładać go tuż przed spaniem: olej może potłuścić pościel.

Ciekawa alternatywa dla pianki do golenia

Jeżeli Twoim codziennym problemem są drobne rany po goleniu i często spotykane „czerwone kropki” z pełnym zaufaniem wypróbuj olej kokosowy. Stwierdzono że jest znacząco subtelniejszy dla skóry niż wiodące kremy. Ostrze bez problemów przesuwa się po natłuszczonej skórze praktycznie uniemożliwiając zranienia, a dzięki parametrom antyseptycznym oleju z plamy kokosowej nie doprowadzimy do wystąpienia zmian skórnych i zadrapań.