Handel online – sklepy internetowe bez tajemnic
Leczenie osteoporozy – najpopularniejsze metody

Jak działa ostropest plamisty i dlaczego cieszy się niezmiennym zaufaniem?

Jednoroczna roślina z astrowatych, przez lata postrzegana za polny chwast, w dzisiejszych czasach okazuje się proponować unikatowe właściwości, głównie mające za zadanie wspomagania  funkcjonowania oraz regeneracji wątroby. Ostropest plamisty, bo o nim mowa, to także roślina od stuleci postrzegana za świętą, z czym wiąże się popularna swego czasu legenda.
 
Ostropest plamisty mielony – kiedyś legenda, dla współczesnych szanowana roślina
Ostropest plamisty posiada niemało nie do przecenienia właściwości. Dawniej to zioło uważano za pospolity, nieprzydatny chwast. W jej spuściźnie nie zabrakło zrodzenia się  interesującej opowieści, która dodała charakterystyki niemalże mistycznej. Mowa o pełnej nazwie Sylibum marianum. Według podań w ciągu karmienia kropla mleka Matki Boskiej opadła na liść tej rośliny, co wywołało pojawienie się kredowych wzorów. Opowieści doprowadziły do ochrzczenia ostropestu mianem świętej rośliny co utrzymało się przez względnie długi czas.
 
W dzisiejszych czasach, nawet nie mając wiele szacunku do mitu bądź tradycji religijnych, obcujemy z zielem o wielu kluczowych rolach, jakie wykonuje w układzie pokarmowym. Decyduje o tym przede wszystkim zawartość zespołu flawonolignanów, które określane są jako sylimaryna.
 
Ostropest atrybuty dla długowieczności a także dla  atrakcyjności fizycznej
 
Wymieniona sylimaryna posiada czołową funkcję w odnawianiu komórek wątroby oraz ich chronieniu. Ułatwia bardzo dobrą pracę całego organu, zabezpiecza przed konsekwencjami czynników toksycznych, oraz reguluje procesy trawienne. Ostropest plamisty w postaci zmielonej, jako dodatek do herbaty, kawy czy też posiłków – dajmy na to sałatek, świadczy działania bakteriobójcze a przy tym przeciwutleniające.
 
Z rośliny możemy wyekstrahować taksyfolinę, która z pewnością będzie wywierać bardzo dobry wpływ na procesy leczenia osteoporozy. Z drugiej strony asortyment apteczny, które w składzie mają esencję z ostropestu, zjawiskowo radzą sobie z pielęgnacją cery, przede wszystkim skóry przesuszonej.
 
Ostropest plamisty sposób użycia
 
Ostropest plamisty posiada swoją rolę  w rewitalizacji i leczeniu wątroby. Może zwalczać pierwsze oznaki sklerozy. Potwierdzono klinicznie ,że ma zbawienny wpływ na łatwość regeneracji nerek. Aplikowany zewnętrznie działa na odwlekanie w czasie procesów niszczenia skóry oraz ochronę przed promieniowaniem UV.
 
Ostropest plamisty jak z niego korzystać
 
Ostropest plamisty warto wykorzystywać w postaci nierozdrobnionych owoców lub startych, dodatkowo pozyskując macerat przypominający „kleik” wykonany z ziaren lnu. Ostropest jest wartościowymy elementem szerokiej gamy potraw. Ostropest z powodzeniem jest użytkowany od środka i od zewnątrz, nie tylko w postaci preparatów, ale i dodatków do herbatek, chleba oraz surówek.
 
Ostropest plamisty – dozowanie
 
Jeśli masz zamiar go dodawać do herbatki to nie zapominaj, że zaleca się wydzielenie nie więcej niż dwóch małych łyżek zmielonej rośliny. Kuracja ampułkami z zawartością sylimaryny, winna być przyjmowana przez przynajmniej dwanaście tygodni, podczas których będzie przyjmowane 200-400 mg sylimaryny w dwóch bądź trzech dawkach, w przeciągu dwudziestu czterech godzin.