Agencja pracy za granicą – nie tylko dla studentów
Jak robią zakupy Polacy na Wyspach

Dostęp do służby zdrowia na Wyspach

Sporym problemem dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii jest kontakt ze służbą zdrowia. Tamtejsza służba zdrowia jest najzwyczajniej w świecie słaba, choć z drugiej strony, pojawia się coraz więcej polskich placówek medycznych.

Apteka internetowa UK i miejscowe placówki medyczne

Brytyjska służba zdrowia opatentowała sposób, jakim jest paracetamol przepisywany w dowolnym schorzeniu. Największe zastrzeżenia to rzadkie leczenie antybiotykami, niemożność leczenia się u specjalistów i diagnozowanie chorób przez lekarzy rodzinnych na podstawie wiadomości z internetu. Ponieważ w UK tworzą się coraz to nowe placówki polskiej ochrony zdrowia, Polacy z Wielkiej Brytanii korzystają z ich świadczeń.
W Zjednoczonym Królestwie można również spotkać rzeszę polskich specjalistów z różnych gałęzi służby zdrowia. Renoma polskich lekarzy jest ogromna, natomiast koszty potrafią zablokować możliwość korzystania z ich usług. Niestety prywatna służba zdrowia, zarówno miejscowa, jak i rodzima dla polaków, to o wiele wyższe koszty, zwłaszcza, w przypadku stomatologa i ginekologa..

Co zatem idzie z obowiązku niektóre obowiązki lekarzy przejęli aptekarze. Odpowiadają pacjentom na pytania, doradzają wielokrotnie, a nawet formułują diagnozy i wskazują właściwe medykamenty. W razie konieczności, mogą podpowiedzieć klientom wizytę lekarską. Alternatywą dla tradycyjnej apteki jest apteka internetowa UK, która jak się domyślasz stanowi ofertę dla najbardziej wymagających, bo nie ma problemu ze zamówieniem i kupnem konkretnych produktów medycznych.

Apteka w internecie – oferta

W ten sposób Polacy niwelują trudności z nabyciem wyrobów sprzyjających poprawie kondycji i utrzymaniu zdrowia, w tym kosmetyków i preparatów ziołoleczniczych. Lwią część placówek udostępniających leki i suplementy diety w sieci stanowią apteki polskie, które oferują asortyment z kraju, z bardzo dobrą renomą. W ofertach ponadto pojawiają się towary z innych stron Europy, przez co leki trudne do wyszukania, niezbędne w rzadkich schorzeniach, są o wiele bardziej dostępne. Innym handicapem są konkurencyjne ceny i brak kosztów dostawy przy odpowiednio zapełnionym koszyku. Leczenie Polaków na Wyspach bez polskich aptek online wyglądałoby zupełnie inaczej.