Rozgrzewka przed zimą – sauna fińska i parowa
Jak wybrać dobre detergenty do zmywarki?

Do kradzieży nie musi dochodzić

Pierwsze ze zgłoszeń dotyczyło kradzieży biurowej. Złodziej wykorzystał nieobecność pracowników i skradł portfel. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że straciła 150 zł, dokumenty i karty bankomatowe było już za późno. Złodziej zdążył się ulotnić.

Do drugiego przestępstwa z roztargnienia doszło na stacji paliw. Pokrzywdzony po zaparkowaniu pojazdu poszedł do toalety, a na dachu samochodu zostawił saszetkę. Były w niej dokumenty osobiste i samochodowe, 1400 złotych w gotówce oraz karty bankomatowe. Wszystko zniknęło zanim mężczyzna zorientował się, że czegoś mu brakuje.

Dbając o bezpieczeństwo własne pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

* Wybierając się na zakupy pamiętaj, aby nie przechowywać całej gotówki i wszystkich kart kredytowych w jednym miejscu. Przede wszystkim nie spuszczaj z oka torebki, czy saszetki w której przechowujesz dokumenty i pieniądze.

* Korzystając z bankomatów wybierz urządzenia znajdujące się w ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu.

* Nie zapisuj kodu PIN, zapamiętaj go.

* Unikaj wyjątkowych okazji. Nie wpuszczaj do mieszkania nieznajomych akwizytorów, czy sprzedawców oferujących towary w promocyjnych cenach. Taka oferta może być pretekstem do oszustwa lub kradzieży mieszkaniowej.

* W czasie zakupów unikaj miejsc zatłoczonych i nie wdawaj się w rozmowy z nieznajomymi.

* Parkując samochód przed marketami wybieraj tylko dobrze oświetlone, uczęszczane miejsca. Wysiadając pamiętaj o zamknięciu samochodu.

* Nie pozostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu cennych i atrakcyjnych przedmiotów, które mogą skusić złodzieja.