Kupowanie przyczepy na kemping
Kubki, smycze i inne gadżety reklamowe

Do czego służy koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu to z pewnością przykład progresu medycyny, możemy obserwować. Kojarzycie kolosalne butle, jakie były przy łóżkach pacjentów w szpitalach? Współcześnie raczej ich nie zobaczymy, ponieważ zostały zastąpione przez nowoczesne koncentratory tlenu, czyli miniaturowe fabryki powietrza.

Głównym zadaniem takiego urządzenia jest podanie pacjentowi powietrza z wysokim stężeniem tlenu. Jest to wykonalne z nadmiernej zawartości azotu, w wyniku czego możemy uzyskać powietrze ze stężeniem tlenu o wartości nawet 90%. Takie zaawansowanie techniczne koncentratorów tlenu rzutuje na zapewnienie choremu stałej i bezpiecznej dawki tlenu we wdychanym powietrzu.

Następną fundamentalną zaletą koncentratorów jest ich dużo wyższe bezpieczeństwo. Tradycyjne butle przez możliwość przerwania szczelności mogły spowodować nawet zaprószenie ognia. Z nowymi koncentratorami nie musimy się tego obawiać. W przypadku usterki koncentratory wyłączają się, co skutkuje tym że zawartość tlenu nie wzrasta. Nie możemy ponad to nie wspomnieć o łatwości obsługi urządzenia. którą dostarcza koncentrator tlenu. To ważna cecha, która ma niesamowite znaczenie dla pacjentów, przeważnie osób w podeszłym wieku.

Powinniśmy jeszcze wspomnieć o niedoskonałościach dzisiejszych sprzętów medycznych, którymi są bezsprzecznie koncentratory tlenu. Suma, jaką musimy za nie zapłacić, to kluczowy minus, bowiem nie wszystkich stać na takie urządzenie, choć ogólnie należałoby zaakcentować, iż jest to inwestycja na lata. Kolejna kwestia to zależność od obecności prądu. Tylko najkosztowniejsze modele są mobilne. W modelach standardowych konieczny jest stały dostęp do prądu.