Monitoring ciepła w budynku
Przyszłość z kart wyczytana

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Istniejąca możliwość układania w Kotlinie Kłodzkiej ogromu atrakcyjnych wędrówek do szczególnie atrakcyjnych miejsc i zabytków stanowi niewątpliwie jedną z ważnych wartości fascynujących każdego roku jeszcze szersze rzesze urlopowiczów.

Spora ilość turystów w Kotlinie Kłodzkiej jest związana oczywiście z właściwie nieskończonym zbiorem atrakcyjnych miejsc znajdujących się w tej części polski i w jej bezpośredniej okolicy. O mniej lub bardziej atrakcyjnych miejscach całej ziemi Kłodzkiej możemy mówić doprawdy sporo. Chcąc wypunktować te wysoce popularne naszą gawędę warto rozpocząć bezsprzecznie od szczególnego miejsca, jakim jest zjawiskowa Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju.

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju położona w dzielnicy o nazwie Czermna jest jednym jedynym tego typu punktem w całej Polsce oraz jednym z niewielu jakie możemy spotkać na obszarze całej Europy. Dla osób przyglądających się tej niewielkiej konstrukcji z zewnątrz może ona nie zdawać się czymś niepowtarzalnym, jednak środek stanowi unikalny obraz ludzkiego krótkiego życia. Ta kaplica idealnie odzwierciedla, że wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu bez względu na płeć, wiek, przynależność religijną, kastę społeczną lub pochodzenie. We wnętrzu kaplicy znajduje się ok. 3 tys. prawdziwych czaszek i pozostałych elementów ludzkich pochodzących z około dwudziestu tys. ciał ludzkich spoczywających na tym terenie.
Niewątpliwie nie tylko miasto Kudowa oferuje niebanalne atrakcje ponieważ również kolejne miasta leżące w Kotlinie Kłodzkiej mają do zobaczenia dużo oryginalnych rzeczy oraz noclegi Kotlina Kłodzka to dla turystów preferujących aktywny wypoczynek oraz wędrówki, jedyne w swoim rodzaju ciekawe krajobrazy. Do zwiedzania polecamy na pewno Duszniki Zdrój bo w tymże uzdrowisku jest nadzwyczaj bogata i rozszerzona propozycja specjalnie dla wczasowiczów. Odwiedzenie Schroniska o nazwie „Pod Muflonem” będzie pewnym spośród niezwykle ważnych punktów wycieczki. Rzecz jasna największym plusem Dusznik jest zjawiskowy Park Zdrojowy oraz zlokalizowana w nim Pijalnia Wód Zdrojowych. W parku znajduje się idealnie prezentująca się Kolorowa Fontanna, z której wypływająca woda jest podświetlana kolorowymi światłami, co nadaje jej trochę nadnaturalnego wyglądu.